Меню

«

»

27 травня

27 травня ц.р. в актовому залі головного корпусу університету відбулося  урочисте відкриття ІІІ літературно-мистецької академії „Країни Франкіани”. Академію відкрила ректор університету проф. Н. Скотна. З вітальним словом виступили:  Святослав Пилипчук – професор директор Інституту франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка,  Марина Франчук – доцент кафедри українського літературознавства та компаративістики Житомирського державного університету імені Івана Франка,зав. кафедри української літератури та теорії літератури П. Іванишин. Після цього учасники академії розійшлися на засідання наукової конференції „Нагуєвицькі читання  – 2015: Ідеї національної свободи та культурної самобутності  у творчості Івана Франка” та „круглого столу”„Іван Франко і Європа: філологічний контекст”.

 

27 травня ц.р. у приміщенні філологічного факультету відбувся конкурс читців поезій Івана Франка і про Івана Франка серед учнів і студентів, в якому взяли участь 42 учні та студенти міста та району.

 

Переможцями в групах стали:

у групі 3 – 6 класів Анастасія Стецик Дрогобицька гімназія – І місце,

Галина Іванишин ЗОШ № 2 – ІІ місце,

Анастасія Крупач Волощанська  ЗОШ – ІІІ місце;

 

у групі 7 – 9 класів Марущак Юлія ЗОШ № 1 – І місце,

Куцопей Марія школа с. Долішній Лужок – ІІ місце,

Сливар Анна ЗОШ № 14 м. Дрогобича – ІІІ місце.

 

у групі і 10 – 11 класів, студентів, коледжів, університету

Анна-Марія Василенко факультет початкової освіти ДДПУ– І місце,

Каріна Стародуб Стебницька школа № 11 – ІІ місце,

Тетяна Грицай Модрицька ЗОШ – ІІ місце.

 

27 травня ц.р. в історичному відділі музею Дробиччинна відбулося відкриття документальної виставки „Борислав і Дрогобич у житті і творчості Івана Франка”. Виставку відкрили: директор музею Алла Гладун та ректор університету проф. Н. Скотна. Першими глядачами виставки були студенти  історичного факультету університету.