Посвята першокурсників

2 вересня 2018 року в Народному домі імені Івана Франка відбулася урочиста посвята першокурсників Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Урочистість, присвячена початку нового навчального року, зібрала чималу кількість присутніх. Серед них були члени вченої ради університету, почесні гості з провідних вишів Польщі, представники Дрогобицької райдержадміністрації та районної ради, професорсько-викладацький склад університету й основні винуватці свята – першокурсники.

Розпочався захід урочистим внесенням державного прапору України та знамена університету студентами-магістрами Андрієм Грабинським (соціально-гуманітарний факультет), Мартою Жук і Галиною Бандурою (ІФМЕІТ) та першокурсниками Данилом Васильченком (інститут фізичної культури та здоров’я), Іриною Хомин (інститут іноземних мов), Діаною Климчук (соціально-гуманітарний факультет). Крім того, студенти-першокурсники поклали квіти до пам’ятників Іванові Франку, Тарасові Шевченку, Героям Небесної сотні та загиблим воїнам АТО, до могил ректорів університету професорів Валерію Скотному та Василеві Надім’янову.

Зі словами вітань до присутніх звернулася ректор професор Надія Скотна, яка побажала студентам плідного навчального року, звершення всіх мрій і задумів, здоров’я, наснаги і сил долати труднощі. До привітань також долучилися: голова Дрогобицької райдержадміністрації Андрій Шевкенич; народний депутат України Богдан Матківський; ректор Державної вищої професійної школи імені Вітелона в м. Легніца (Польща) його маґніфіценція професор Ришард Пісарські, який подарував ректорові професору Надії Скотній картину-графіку – оригінальну копію брами Державної професійної школи імені Вітелона в м. Легніца, яка, до речі, була символічно відкритою; ректор Державної вищої професійної школи імені Вітелона в м. Легніца у 1998 – 2007 рр. Станіслав Домбровскі; ректор Державної вищої техніко-економічної школи у Ярославі його маґніфіценція Ришард Пукала. Настав урочистий момент: ректор Надія Скотна скіпетром посвятила першокурсників Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Романа Пелика (історичний факультет) і Юлію Заневич (факультет початкової та мистецької освіти) та вручила символічний студентський квиток. Уся нова студентська спільнота зачитала кодекс честі студента нашого університету.

Капелан університету отець Олег Кекош благословив присутніх на успішний навчальний рік.

Після урочистої частини свято продовжилося концертною програмою народних колективів та талановитих студентів університету.

Ведучі свята – Ірина Фітель (факультет початкової та мистецької освіти) та Андрій Василів (ІФМЕІТ).