Вручено диплом «Honoris causa»

22 листопада 2017 року в актовій залі головного корпусу відбулася урочиста вчена рада з нагоди вручення диплома Почесного доктора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка українському композитору і музикознавецеві, кандидату мистецтвознавства, доктору філософії мистецтва, Заслуженому діячеві мистецтв України Богдані Фільц.

Відкрила вчену раду та привітала всіх присутніх ректор професор Надія Скотна. Слово на пошану номінанта виголосив директор інституту музичного мистецтва професор Степан Дацюк, розповідаючи про основні віхи її життя та творчості. До привітання мисткині долучився міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдана Фільц щиро подякувала вченій раді за нагороду.

Усі присутні мали можливість оглянути презентацію навчальних посібників із творами Богдани Фільц, опублікованих у Дрогобичі.

Після урочистої частини відбувся фестиваль творчості Богдани Фільц (до 85-річчя від дня народження) «Любимо землю свою», на якому було презентовано твори, музику до яких написала сама ювілярка.

Довідка.

Фільц Богдана Михайлівна композитор, музикознавець, старший науковий співробітник відділу музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства, доктор філософії мистецтва, лауреат премій імені Миколи Лисенка (1993), імені Віктора Косенка (2003), Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя (2016).

За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, створення високохудожніх музичних творів присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» (1999).

Композиторський доробок мисткині повниться творами різних музичних жанрів: симфонічного, інструментального, камерно-вокального та хорового. Вона є автором понад 500 творів.