Меню

«

»

Чорнобильська катастрофа – біль України

Чорнобиль

Чорнобиль

Чимало в українській історії скорботних дат, спогад про яких відлунює у серці гострим болем та спонукає замислитись. Минуло 30 років відтоді, як страшна біда прийшла на Полісся, зачепивши своїм чорним смертоносним крилом Україну, Білорусь, Росію та інші країни.

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Жахлива трагедія, перша на планеті техногенна катастрофа такого обсягу, забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Ми вшановуємо пам’ять загиблих та висловлюємо співчуття сім’ям, які постраждали від страшної трагедії. Ще раз схиляємо голови перед усіма, хто гідно виконав свій обов’язок.

Чорнобиль – це наш спільний біль, який забути неможливо, він залишиться з нами назавжди.

Ректор професор Надія Скотна