Меню

«

»

Літературний журнал

11 березня 2014 року  студенти ІІІ курсу  філологічного факультету  ДДПУ   ім. І.Франка під керівництвом канд. філологічних наук, старшого викладача кафедри української мови Мельник Л.Б.  провели усний літературний журнал „Шевченко і сучасність” з нагоди    відзначення 200-ліття від дня народження     Т. Г. Шевченка

У вступному слові  до молоді Любов Мельник наголосила: „Є в історії світової культури особистості, чия велич визначається не тільки їхньою літературною спадщиною, а й всією сукупністю творчої та суспільної діяльності, самою символічністю їхнього буття. Таким був Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. Сьогодні з нагоди славного ювілею від дня його народження цим заходом ми вплітаємо квіти у пишний вінок шани Великому Кобзареві”.

Третьокурсниці Мудра Марія, Шепіда Алла, Савчин Оксана, Павлюк Галя, Мушинська Мар’яна, Попович Алла та ін. у своїх виступах зазначили, що саме завдяки своєму народному характеру твори Великого Кобзаря сьогодні є особливо актуальними. Як  і два століття тому болючою  залишається проблема нашої національної і духовної неволі. Свідченням цього є події, що відбуваються у країні. Не випадково звучать з уст новітніх українських героїв  Шевченкові „Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!”.

Уроки Тараса Шевченка, підсумували  виступаючі, ми завжди пам’ятатимемо,  як і ніколи не забудемо тих героїв, які могутнім словом Кобзаря пробуджували на Майдані національну свідомість, боролися за скинення влади деспота Януковича. На закінчення заходу присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної  Сотні.

Літературний журнал