Меню

«

»

Дорогі колеги! Шановна академічна спільното!

У ці дні Україна переживає один із найскладніших історичних періодів свого існування. Під загрозою опинилися суверенітет і незалежність  нашої країни. Російська військова агресія в Україні обґрунтовується кремлівськими ідеологами «захистом росіян та російськомовного населення в Україні». Але ми з повною відповідальністю стверджуємо: жодних переслідувань росіян в Україні ні за мову, ані за віросповідання, ані за світогляд не було й нема. Українських росіян, як і громадян України інших національностей, сьогодні тероризують російські спецназівці, які в повному бойовому спорядженні переміщаються вулицями кримських міст і селищ, формують блокпости,  говорять про приєднання до Росії питомо українських міст і б’ють українських громадян, які цього приєднання не бажають.

Колектив Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка  рішуче засуджує порушення російським вищим державним керівництвом низки чинних міжнародних угод і застосування військової сили на території суверенної європейської держави – України.

Враховуючи спільну історію та усвідомлюючи неминучість подальшого поглиблення глобальних інтеграційних процесів у третьому тисячолітті, розуміючи важливість внеску освіти і науки у формування суспільної культури, свідомості і моралі, відчуваючи загрозу обраному цивілізаційному розвитку нашої Батьківщини та виражаючи загальні громадянські і професійні позиції академічної та освітянської спільноти західного регіону України,  звертаємося до представників наукової та освітянської спільноти, культурних і мистецьких діячів Криму, Півдня та Сходу України із проханням закликати краян до мирного розв’язання суперечок та уникнення протистояння задля збереження спокою і злагоди в Україні;  до єдності, згуртованості і рішучості при відстоюванні суверенного права на свободу і вільний вибір шляху розвитку нашої Вітчизни, відповідальності і виваженості вчинків заради втілення споконвічних прагнень полеглих борців за волю, соборність і незалежність України.

Схід і Захід – разом! Ми закликаємо освітян, науковців, студентів Криму, Півдня та Сходу України  згуртуватися та об’єднатися у відповідальний для країни час, бути консолідованими, не допустити протистояння у суспільстві, рішуче відстоювати суверенне паво на свободу і вільний вибір шляху розвитку нашої Вітчизни.

 

З повагою
вчена рада Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка

4  березня 2014 року                                                                     м. Дрогобич