Меню

«

»

„Дорогами князів Острозьких”: подорож істориків до Луцького замку Любарта та легендарного Берестечка

12 – 3 квітня 2016 року відбулася пізнавальна поїздка студентів історичного факультету до Луцька та містечка Берестечко. Натхненниками та організаторами екскурсії були доцент кафедри всесвітньої історії Богдан Лазорак та доцент кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Леся Смуток.

Екскурсанти зупинилися у селі Журавники, відвідавши місцеву церкву Св. Димитрія Солунського (збудована у 1905 році на кошти місцевого землевласника, італійського графа Рафаїла де Боссаліні та його дружини Катерини). Парафіяни і парох зустріли гостей, дозволили провести екскурсію та подарували святкові іконки.

Перший день поїздки був присвячений  зустрічі з Луцьким замком (гід – доцент кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Іван Рудянин). Безпосередньо у замку та на території історико-архітектурного заповідника „Старий Луцьк” екскурсію провів заступник директора заповідника Віктор Баюк. Студенти відвідали поховання князя, дитинець замчища, оборонні стіни, музей українського дзвонарства. Наступний пункт маршруту – будинок, в якому частинку свого дитинства провела Леся Українка.

Студенти відвідали також Будинок скульптора Голованя, Музей історії Луцького Хрестовоздвиженського братства, Музей Волинської ікони в Луцьку, Волинський регіональний музей українського війська і військової техніки. Незабутньою та вражаючою подією цього ж дня стала поїздка в славне місто Берестечко.