Меню

«

»

Мандрівка мальовничою Івано-Франківщиною

Традиційно після завершення навчального року колектив біолого-природничого факультету відвідує цікаві культурно-історичні місця України. Цьогоріч мандрівка відбулася 9 липня мальовничою Івано-Франківщиною за маршрутом Коломия – Криворівня – Верховина.

У м. Коломия освітяни побували в унікальному музеї писанкового розпису, аналогів якого немає у світі. Вразила оригінальна архітектурна споруда музею у формі найбільшого у світі писанкового яйця заввишки  13,5 м та діаметром 10 м. Екскурсанти мали можливість споглядати понад 3 000 експонатів, серед яких писанки та декоративні яйця, представлені з усіх куточків України та передані українською діаспорою з багатьох країн світу, а також писанки з підписами відомих політичних діячів України. Працівники музею поділилися з відвідувачами деякими секретами писанкарства, характерного лише для Гуцульщини. Також у музеї є куток гуцульського побуту, особливе захоплення викликає кахельна піч ручної роботи косівських майстрів.

Село Криворівня Верховинського району відоме тим, що на початку ХХ ст. тут перебували відомі громадсько-політичні діячі і діячі культури та релігії, зокрема митрополит А. Шептицький, І. Франко, М. Грушевський, Леся Українка, М. Коцюбинський, Г. Хоткевич, В. Стефаник, Лесь Курбас, В. Гнатюк, О. Кобилянська, Ю. Федькович, М. Драгоманов, Олександр Олесь та інші. Натхненний природою цього краю, М. Коцюбинський створив свій шедевр «Тіні забутих предків», який згодом був екранізований. Зйомки фільму проходили у 1963 – 1964 роках саме у Криворівні.

Зараз у селі функціонує сім музеїв. Науково-педагогічні працівники Франкового вишу відвідали найвідоміший з них – літературно-меморіальний музей Івана Франка, що знаходиться у будинку, в якому з 1906 р. до 1914 р. майже щоліта відпочивав наш геніальний земляк, а також музей народної медицини «Дідова аптека».

Таїнство традицій, велич духу, темперамент гуцулів, магічна краса гір, особлива енергетика, ковток чистого гірського повітря, карпатський цілющий чай – усе це бадьорить, знімає втому, духовно збагачує та дає наснагу.