Меню

II. Загальна інформація для студентів

  1. Житло та харчування

У Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка для студентів функціонує 3 гуртожитки на 1425 місць. В залежності від умов проживання місячна оплата в гуртожитках університету становить від 123 гривень до 187 гривень.

Для студентів діє система громадського харчування, яка об’єднує їдальню на 72 посадкових місця та 2 роздаткові пункти у навчальних корпусах по вулицях Стрийській, 3 та Леся Курбаса, 2 на 206 місць.  У інших навчальних корпусах здійснюється виносна торгівля. Їдальня розміщена у навчальному корпусі по вулиці Шевченка, 34. Вартість комплексного обіду у студентській їдальні складає 18 – 23 гривні. Окрім того, поряд із університетом є цілий спектр приватних закладів громадського харчування.

 

  1. Медичне забезпечення та можливості для студентів з особливими потребами

Медичне обслуговування студентів здійснює здоровпункт університету, який розташований к гуртожитку №5 по вулиці В.Великого, 5. Медичний персонал здоровпункту надає кваліфіковану медичну консультацію, проводить медичний огляд і терапевтичне лікування, обслуговує студентів, які перебувають на диспансерному обліку.

Для студентів з особливими потребами у навчальних корпусах облаштовані пандуси.

 

  1. Страхування та фінансове забезпечення студентів

Студенти, що навчаються за рахунок державного бюджету та успішно складають семестровий контроль, щомісяця отримують стипендію. Розмір стипендії на даний момент складає 825 гривень звичайна стипендія і 925 підвищена. За потреби студенти можуть претендувати на отримання одноразової матеріальної допомоги. Студенти які показують визначні результати у навчанні, громадській роботі, спорті можуть отримати премію, як правило у розмірі стипендії. В університеті діє ціла низка спеціальних стипендійних програм – це стипендії вченої ради університету, Львівської обласної ради, Верховної ради України, Президента України тощо.

Певні категорії студентів мають право на соціальну стипендію розміром 825 – 900 грн, діти-сироти отримують соціальну стипендію розміром 1989 грн.

 

  1. Відділ студентських справ

В університеті надають велику увагу роботі зі студентами. Навчально-організаційними проблемами студентів опікується сектор у справах студентів навчально-методичного відділу (кімн. 29 головного корпусу). Сектор здійснює ведення особових справ студентів, видачу документів та довідок, формує накази на зарахування, відрахування, поновлення, перевід та інший рух студентів, надає допомогу інститутам (факультетам) у роботі зі студентами.

 

  1. Умови для навчання

Дрогобицький державний педагогічний університет   імені Івана   Франка – це потужний комплекс навчально-виробничих приміщень де створені сприятливі умови для навчання. До послуг студентів 8 навчальних корпусів, десятки лабораторій, навчально-виробничі майстерні, бібліотека, комп’ютерні класи, спорткомплекс, навчально-оздоровчий табір «Смерічка» (урочище Помірки біля м. Трускавець). Загальна площа навчально-лабораторних корпусів і спортивних споруд становить 43737,43 кв. м.

Для навчання студентів-мешканців гуртожитків у більшості гуртожитків функціонують робочі кімнати, читальні зали. Діє студентська бібліотека у гуртожитку № 5.

 

  1. Міжнародні програми

Міжнародна співпраця Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка охоплює такі країни, як Польща, Австрія, Азербайджан, Великобританія, Єгипет, Казахстан, Литва, Італія, Німеччина, США, Словаччина, Угорщина, Білорусь,Чехія, Японія Росія та Бельгія. Реалізуються 40 міжнародних угод.

Основні напрями міжнародної співпраці: спільна діяльність з проблем навчально-методичної і науково-дослідної роботи; обмін науково-педагогічними працівниками з метою навчальної та  науково-дослідної роботи, стажувань, участі у наукових конференціях; підготовка спільних публікацій з проведених наукових і науково-методичних досліджень; обмін досвідом організації навчального процесу і навчальними програмами з подібних спеціальностей; розробка та узгодження програм підготовки магістрів в рамках проекту «Подвійний диплом»; обмін студентами (навчання, практики, студентські наукові конференції); реалізація спільних дослідницьких проектів, в тому числі міжнародних грантів; участь у творчих конкурсах і фестивалях.

Університет залучений  до програм мобільності ERASMUS+. Опрацьовано проекти співпраці Erasmus+ KA1 з Люблінським католицьким університетом (Польща) та Жешувським університетом (Польща). У рамках програми «Erasmus+ KA 107» університет співпрацює з Вищою школою КАТНО (м.Котрейк, Бельгія), Краківським економічним університетом (Польща).

Результативним є проект «Подвійний диплом» з Академією Полонійною в Ченстохові, можливостями якого скористалося вже понад 20 студентів університету.

Університет учасник міжнародних університетських асоціацій, зокрема «Східноєвропейської мережі університетів».

 

  1. Умови для занять спортом та дозвілля

Вагоме місце в Університеті займає пропаганда здорового способу життя серед студентської молоді, організація фізичного виховання, різного роду спортивних занять та змагань. До послуг студентів: стадіон з біговими доріжками, футбольним полем та легкоатлетичними секторами; 2 спортивні майданчики з синтетичним покриттям; спортивні зали для ігрових видів спорту; зал для занять гімнастикою; 2 зали для занять атлетичними видами спорту; 2 зали для занять фітнесом та аеробікою. У користуванні студентів тенісний корт, волейбольний майданчик та майданчик для пляжного волейболу. Студенти мають можливість відвідувати плавальний басейн  Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу.

Студенти можуть займатися у секціях з таких видів спорту: футбол, міні-футбол, легка атлетика, баскетбол, волейбол, акробатика, ритмічна гімнастика, греко-римська та вільна боротьба, атлетизм, настільний теніс, теніс, бадмінтон, шахи, туризм, армреслінг (рукоборство), гирьовий спорт.

Мистецька палітра університету дуже розмаїта. Створені і діють 8 колективів художньої самодіяльності, що носять звання «Народний». Їх учасниками є понад 300 студентів та викладачів. Знані в Україні та за її межами народна хорова капела «Gaudeamus», чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький», народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок», муніципальний камерний хор «Легенда», ансамбль бандуристів, народний інструментальний ансамбль «Намисто», камерний оркестр, вокально-інструментальний ансамбль «Перехрестя».

Щорічно проводяться різноманітні конкурси та фестивалі (Дебют першокурсника, КВН, Красуня університету, Шанс тощо).

 

  1. Студентські організації

В університеті діють дві студентські організації, які представляють і захищають інтереси студентів: первинна профспілкова організація студентів, яка діє на підставі Статуту профспілки працівників освіти і науки та Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», та студентський ректорат, який є органом студентського самоврядування університету і діє на підставі Статуту університету, Закону України «Про вищу освіту» та Положення про студентське самоврядування. Для більш ефективного соціального захисту студентів представники цих організацій включені до приймальної і стипендіальної комісій, входять до складу вчених рад університету та інститутів (факультетів), конференції трудових колективів університету та інститутів (факультетів).

Профком студентів та студентське самоврядування об’єднані у колегію студентського самоврядування.