Електронні ресурси

16 Лис

Електронні ресурси

Шановні читачі бібліотеки.

Пропонуємо Вам перелік українських та закордонних електронних бібліотек та архівів.
Приємного та корисного Вам читання!

Архів української періодики онлайн.

Теоретичні та методологічні проблеми дослідження всесвітньо-історичного процесу.
Загальна концепція світової та вітчизняної історії. Методи історичних досліджень і спеціальних історичних дисциплін. Давня і середньовічна історія України. Україна у ХVІІІ – ХІХ ст. Історія України ХХ століття. Етнічна історія. Національне відродження українського народу. Сучасні національні та етнокультурні процеси. Релігія і церква в Україні. Історія і сучасні проблеми міжнародних відносин. Україна у європейському та глобальному соціально-історичному процесі.

Читачам пропоновано дослідження з мови, літератури, історії, філософії, релігії, культури та проблем соціально-політичного розвитку країн і регіонів Близького, Середнього та Далекого Сходу, а також історії та культури народів східного походження на теренах сучасної України.

Проект здійснено за сприяння Центру досліджень визвольного руху та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.

Вміщені матеріали архіву оцифрованих аудіовізуальних джерел, які пов’язані з історією Львова та інших міст регіону, зібрані в рамках проекту Міський медіаархів.

Електронні копії архівних документів, кіно-, фоно-, фотодокументів з різних історичних періодів України.

ANNO –  газети та журнали Австрійської національної бібліотеки.

Балтійська цифрова бібліотека – проєкт здійснено завдяки Кошалінському державному архіву, міської публічної бібліотеки та музею Середньої Померанії в м. Слупську.

Проєкт бібліотеки Вроцлавського університету.

Проєкт Воєводської публічної бібліотеки м. Любліна ім. Єроніма Лопачинського.

Електронна бібліотека інтелектуальної спадщини української еміграції.

Ґалліка – онлайн-бібліотека Національної бібліотеки Франції. Серед матеріалів бібліотеки перебувають у вільному доступі читачам запропоновано такі види документів: книги, журнали, газети, фото, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

Цифрова бібліотека Ягелонської бібліотеки у Кракові.

Бібліотека Ряшівського університету, міської публічної та воєводської бібліотек м. Ряшева.

Польська цифрова бібліотека.

Проєкт Ґутенберг – електронна бібліотека з вільним доступом до понад 60000 безкоштовних електронних книг.

Електронна бібліотека Варшавського університету.

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, яка містить культурну спадщину європейських музеїв, галерей, бібліотек та архівів.