«Роздуми про вищі цінності життя».120 років від дня народження А. де Сент-Екзюпері

Цього року 29 червня минає 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, автора знаменитої історії про маленького принца. В книгах французького автора, як і в житті, тісно переплітаються любов, ностальгія за дитинством та безліч інших почуттів і переживань, глибоких та особистих.

«Маленький принц» стоїть окремо в творчості письменника-льотчика. Маленька книжка, що написана незадовго до загибелі Екзюпері, зовсім не схожа на інші книжки-казки. «Дитяча» казка Екзюпері мудра і людяна. А її автор не тільки поет, але і філософ.
Опублікована в 1943 році як дитяча книжка, ця поетична казка – про мужність і просту мудрість дитячої душі, такі важливі «недитячі» поняття, як життя і смерть, любов і відповідальність, дружба і вірність. Малюнки до книги виконані самим автором, й не менш славні, ніж сама книга. Важливо, що це не просто ілюстрації, а органічна частина твору в цілому: сам автор і герої казки весь час посилаються на малюнки і навіть сперечаються про них. «Адже дорослі спочатку були дітьми, лише мало хто з них про це пам’ятає.» – Антуан де Сент-Екзюпері, з присвяти до книги.
Книжка присвячена Леонові Верту, другу Екзюпері.
Антуан де Сент-Екзюпері – людина з великим серцем, усією своєю душею вболівав за мир та спокій у світі.  Він подарував нам неймовірного персонажа, без якого сьогодні не можна уявити світову літературу. Розглянемо кілька думок, якими керувався у житті автор.
  • Потрібно багато пережити, щоб стати людиною.
  • Кохати – не означає дивитися один на одного. Кохати – означає дивитися в одному напрямку.
  • Шкодувати про отримані рани – теж саме, що шкодувати про власне народження або народження не у той час. Минуле – це те, що «сплело» твоє сьогодення. З ним уже нічого не вдієш. Прийми його і припини спроби зрушити в ньому гори. Їх все ж не вдасться зсунути з місця.
  • Тебе хвилює майбутнє? Будуй сьогодні. Ти все можеш змінити. На безплідній рівнині виростити кедровий ліс. Але важливо, щоб ти не конструював кедри, а висаджував насіння.
  • Я не надто ціную фізичну сміливість: життя навчило мене, що справжня мужність – вміння протистояти осуду суспільства.
  • Працюючи лише заради матеріальних речей, ми власноруч будуємо собі в`язницю. І замикаємося там наодинці. Усі наші багатства – прах і попіл, вони не можуть надати нам те, заради чого варто жити.
  • Якщо ти кохаєш без надії на взаємність – мовчи про своє кохання. У тиші воно принесе плоди.
  • Знаєш, що найкраще у пустелі? Десь у ній ховаються джерела.
  • Якщо йти лише прямо й прямо, далеко не зайдеш…
  • Ось мій секрет, він дуже простий: добре бачить лише серце. Найголовнішого очима не побачиш.
  • Не змішуйте кохання із жагою заволодіти, яка приносить стільки страждань. Всупереч загальноприйнятим думкам, кохання не приносить страждань. Мучить бажання заволодіти, а воно протилежне коханню.
  • Ти шукаєш сенс життя; але єдиний його сенс у тому, щоб ти нарешті відбувся.
  • Принижує той, хто сам низький.
  • Хоча людське життя найдорожче за все на світі, ми все одно поводимось так, ніби існує щось більш цінне, ніж людське життя. Але що?