«Руська трійця нас кормила…»

В читальній залі №2 експонується виставка до 205-ї річниці від дня народження Якова Головацького (1814-1888).
Село Чепелі недалеко Золочева на Львівщині невеличке, всього 60 селянських господарств. 20 жовтня 1814 року прийшов на світ майбутній поет і вчений, один із провідних діячів «Руської трійці» – Яків Головацький.
1820-1825 рр. Головацький вчиться у Львівській нормальній школі пильно вивчав мови – рідну, німецьку, старогрецьку, латинську.

1825-1831 рр. навчається в гімназії. Цікавиться історичною долею сербів, хорватів, словаків.
1831 р. вступає на філологічний факультет Львівського університету, де глибоко вивчає історію і етнографію рідного народу і насамперед мову. На початку 1832 р. він зустрів людину яка відкрила величну перспективу – Маркіяна Шашкевича. Почав дружити з Вагилевичем.
Літературний доробок Головацького невеликий. Є у нього поезії і проза, але Яків Головацький – це передусім вчений, дослідник, публіцист.
1842 р. товариство «Львівська матиця» видала «Граматику руского язика» Я. Головацького. Автор намагався наблизити мову до мови українських письменників.
У 1859 р. Головацького призначають деканом, а в 1864 р. його обирають ректором Львівського університету.
З 1866 р. він остаточно переходить у табір москвофілів. Останні роки життя письменника минули у Вільно, де він був головою археографічної комісії.
Помер 13 травня 1888 р. у Вільно.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки!
Виставку підготували:
Ройтман Л.