ПРИЖИТТЄВА І СУЧАСНА ФРАНКІАНА

20 травня 2019 року в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка розпочала роботу літературно-мистецька академія «Країна Франкіана». Бібліотека долучилась до святкувань і на відзначення пам’яті нашого великого краянина представила на огляд унікальну книжкову виставку «Прижиттєва і сучасна Франкіана» .

Учасники та гості змогли ознайомитись із раритетними, прижиттєво виданими книгами Івана Франка. Серед яких: Збирныкъ творивъ. Т. 3. Борыславськи оповидання / Іванъ Франко. – У Кыиви : Зъ друкарни П. Барського, (1905 року вид.) ; Твори. Т. 19 [ХIХ] / І. Я. Франко. – [Харків] :(1913 року вид.) ;Твори. Т. 26 [ХХVI]. І. Я. Франко. – [Харків] : (1913 року вид. ) ; Boa Constrictor / І. Франко. – Нове, перероб. вид. – Львів :(1907 року вид.) ; В плєн-ері : вірші і проза / І. Франко. – У Львові : (1899 року вид.) ; Дума про Маледикта Плосколоба : із старих паперів випорпав / Джеджалик ; (псевдонім І. Франко). – Львів : Перша Звjазкова друкарньа / під зарjадом А. Маньковського, (1878 року вид.) ; З бурхливих літ. Ч. 1 / І. Франко ; передм. автора. – Львів : З друкарні НТШ / (1903 року вид.) та ін. Франко був не тільки письменником, а й великим ученим і публіцистом, драматургом, критиком, літературознавцем, фольклористом, істориком, економістом і громадським діячем. Важко взагалі вказати ділянку, в якій би не виявилась творча енергія невтомного просвітителя. «Сучасна Франкіана» дає можливість осмислити феномен Івана Франка через висвітлення його життєвого і творчого шляху, через призму наукових робіт дрогобицьких науковців: Петра Іванишина, Галини Сабат, Володимира Галика, Романа Пастуха, Зенона Гузара, Михайла Шалати, Марка Гольберга, Миколи Зимомрі та ін. Книжкова виставка «Прижиттєва і сучасна Франкіана» стала окрасою літературно-мистецької академії «Країна Франкіана».