Е-ресурси

Шановні читачі бібліотеки.

Пропонуємо Вам перелік українських та закордонних електронних бібліотек та архівів.
Приємного та корисного Вам читання!

Архів української періодики онлайн.

Теоретичні та методологічні проблеми дослідження всесвітньо-історичного процесу.
Загальна концепція світової та вітчизняної історії. Методи історичних досліджень і спеціальних історичних дисциплін. Давня і середньовічна історія України. Україна у ХVІІІ – ХІХ ст. Історія України ХХ століття. Етнічна історія. Національне відродження українського народу. Сучасні національні та етнокультурні процеси. Релігія і церква в Україні. Історія і сучасні проблеми міжнародних відносин. Україна у європейському та глобальному соціально-історичному процесі.

Читачам пропоновано дослідження з мови, літератури, історії, філософії, релігії, культури та проблем соціально-політичного розвитку країн і регіонів Близького, Середнього та Далекого Сходу, а також історії та культури народів східного походження на теренах сучасної України.

Проект здійснено за сприяння Центру досліджень визвольного руху та Львівського національного університету імені Івана Франка.

  • Електронні періодичні видання України
  • Електронна навчальна бібліотека української фольклористики

    “Електронна навчальна бібліотека української фольклористики” – навчально-методичний проект Лабораторії фольклористичних досліджень.

    Мета проекту – надати студентам, які вивчають українську фольклорну традицію, а також усім, хто цікавиться духовною культурою українського народу, швидкий, зручний і безкоштовний доступ до класичних науково-теоретичних та джерельних праць і публікацій з українського фольклору і фольклористики.

    З цією метою співробітники Лабораторії готують електронні копії книг (у рамках проекту «Електронне перевидання класичної науково-теоретичної та джерельної спадщини української фольклористики» власноруч та у співпраці з прихильниками українського фольклору (веб-ресурсом «Наше»), а також підшуковують і відбирають електронні копії книг, які були зроблені в рамках інших світових проектів збереження духовної спадщини (як, наприклад, Google) і надані для вільного користування. У такий спосіб ми прагнемо згромадити “в одному місці” статті, монографії, збірники, серійні видання та інші книги з українського фольклору й фольклористики, необхідні для навчання, дослідницької роботи, але часто важко або й зовсім недоступні читачам (особливо поза межами великих міст і наукових бібліотек).

  • Україніка наукова

Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.

Вміщені матеріали архіву оцифрованих аудіовізуальних джерел, які пов’язані з історією Львова та інших міст регіону, зібрані в рамках проекту Міський медіаархів.

Електронні копії архівних документів, кіно-, фоно-, фотодокументів з різних історичних періодів України.

ANNO –  газети та журнали Австрійської національної бібліотеки.

Балтійська цифрова бібліотека – проєкт здійснено завдяки Кошалінському державному архіву, міської публічної бібліотеки та музею Середньої Померанії в м. Слупську.

Проєкт бібліотеки Вроцлавського університету.

Проєкт Воєводської публічної бібліотеки м. Любліна ім. Єроніма Лопачинського.

Електронна бібліотека інтелектуальної спадщини української еміграції.

Ґалліка – онлайн-бібліотека Національної бібліотеки Франції. Серед матеріалів бібліотеки перебувають у вільному доступі читачам запропоновано такі види документів: книги, журнали, газети, фото, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

Цифрова бібліотека Ягелонської бібліотеки у Кракові.

Бібліотека Ряшівського університету, міської публічної та воєводської бібліотек м. Ряшева.

Польська цифрова бібліотека.

Проєкт Ґутенберг – електронна бібліотека з вільним доступом до понад 60000 безкоштовних електронних книг.

Електронна бібліотека Варшавського університету.

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, яка містить культурну спадщину європейських музеїв, галерей, бібліотек та архівів.